NOVÝ ZAMĚSTNANEC

  1. Osobní číslo je nejdůležitější rozlišovací položkou zaměstnance. Proto nesmí být v jedné organizaci dvě osobní čísla stejná. Zadání již použitého osobního čísla program nedovolí. V osobním čísle je možné používat např. rodné číslo. Osobní číslo musí být zadáno.
  2. Jméno - v této kolonce napište jméno zaměstnance ve tvaru: Přijmení Jméno. (Př.: Novák Jaroslav). Jméno musí být zadáno.
  3. Kolonka středisko je ukazovátkem do databáze středisek. Po stisknutí klávesy /mezerník/ na této kolonce si budete moci vybrat středisko ze seznamu již použitých středisek. Při zobrazení dialogu pro zadání nového zamestnance, bude v této kolonce připraveno první středisko z databáze středisek. Nebude-li žádné středisko nalezeno, nepůjde zaměstnanec zadat.
  4. Typ prac. poměru - zadejte typ pracovního poměru zaměstnance
  5. Vznik PP - zadejte datum vzniku PP.
  6. Patří do skupiny - V tomto zaškrtávacím boxu se definuje, do které skupiny bude přidávaný zaměstnance patřit z hlediska viditelnosti pro jednotlivé uživatele. Zjednodušeně lze říci, že jestliže má uživatel (Přístup ke skupinám se zadává na kartě uživatele - zadává supervisor)  i zaměstnanec křížek ve stejné skupině, bude zaměstnanec pro toho uživatele viditelný:
    Zvláštní postavení mají skupiny zaměstnanců s tímto označením (na kartě uživatele): 
    'Vždy' = Tuto skupinu dostane povinně každý zaměstnanec. Tím se zabrání absolutnímu "zmizení" zaměstnance v případě chybného zadání. ·
    '!' = Toto je skupina tzv "uzamčených" vět. Věta zaměstnance s tímto označením nelze opravit.  < BR > 'Smaž' = V této skupině jsou zaměstnanci připravení ke smazání. Fyzické smazání z databáze provede Údržba systému. Do této skupiny bude zaměstnanec zařazen po stisknutí kláves /Ctrl+F3/ v Editoru položek v osobním oddělení. 

Poznámka: Jestliže program nalezne makro 'PamNew.Mac' v pomocném adresáři pro makra, nezobrazí výše popisovaný dialog, ale spustí toto "maskovací" makro. V něm si může každý podle svých představ vyřešit zakládání nového zaměstnance.